Geštaltterapijas pieredzes un personības izaugsmes grupa

              Grupu terapija "Neirožu klīnikā Dzintari", Dzintaru prospektā 48.

                                                                                     Grupas terapija ir dzīves ģenerālmēģinājums,
kura laikā ir iespējams iemācīties veidot
pietiekami noturīgas attiecības ar citiem cilvēkiem,
tomēr labs un noturīgs rezultāts ir tikai tad,
ja cilvēks iegūtās iemaņas ievieš arī savā reālajā dzīvē".

Irvins Jaloms
Es gribu saprast sevi un pieņemt savus pārdzīvojumus tādus kādi tie ir. Es nevēlos izpatikt citiem, es vēlos būt tāds kāds es esmu!
 
Geštaltterapijas pieredzes un personības izaugsmes grupa
 
   

   Mēs katrs reizēm mīņājamies uz vietas, bet reizēm darām daudz lieka, piemēram, strādājam galvu nepacēluši, vai satraucamies par to, ko nespējam mainīt. Tomēr izrādās, ka darbs bez atpūtas rada izsīkumu, šaubas; atņem dzīvesprieku un ticību cilvēkiem; raizēšanās mazina spēju koncentrēties. Dzīvē prieka brīži mijas ar bēdu un skumju laiku, kad pasaule liekas īpaši netaisnīga un liktenis nežēlīgs. Tas ir brīdis, kad visvairāk ir nepieciešams papildus uzmundrinājums- īpašs iekšējs spēks, pozitīvas emocijas un atbalsts, lai šo laiku padarītu gaišāku.

  Kas ir prieks, kas bēdas, kur tas rodas un mājo? Kā vairot savu spēku un stiprināt sevi, kā atrast resursus? Vai viegli būt nesaprastam, jūtīgam, drosmīgam, jaunam, citādam... ? Vai skumt ir pieklājīgi? Vai es esmu tāds kā citi? Kas ar mani vispār notiek?................

  Tu pats veido savu dzīvi, iepazīstot šaubas, skumjas, aizvainojumu, sāpes, arī dusmas un prieku!

   Šajā pieredzes grupā ikviens var atklāti pateikt, kā viņš jūtas un kāpēc viņš vēlējies teikt to, ko viņš ir pateicis. Grupā ir iespēja labāk iepazīt sevi, savas jūtas, apzināties to, kas dzīvē neapmierina, un sākt labāk izprast arī citus. Ja ir grūti veidot attiecības, tās vispirms var nodibināt ar grupas dalībniekiem!

    Grupa ir kā mācību vieta, kurā var izmēģināt kaut ko jaunu un nebijušu, pavērot, kā tas darbojas, un pēc tam īstenot to arī savā dzīvē.
Grupas ietvaros tiek ievērots konfidencialitātes un brīvprātības princips, proti, katra grupas dalībnieka iesaistīšanās notiek pēc principa-es vēlos šobrīd ar to pastrādāt…. Ārpus grupas dalībnieks var stāstīt par to, ko pats teicis vai sajutis, bet citu dalībnieku vārdus un nodarbībā teikto informāciju izpaust nedrīkst. Tieši šī iespēja, neslēpjoties runāt par savām problēmām un saņemt atbalstu, sniedz lielu atvieglojumu dalībniekiem un veicina pozitīvas pārmaiņas viņu dzīvē.

  Katram grupas dalībniekam ir iespējas pavērot attiecības no malas, ieraudzīt to, kā pats veido attiecības ar cilvēkiem, dzirdēt citus.

 

 

Geštaltterapijas pieredzes un personības izaugsmes grupā būs iespēja mācīties:

•  atbrīvoties no negatīvam emocijām un pārdzīvojumiem;

•  rūpēties par sevi un rast prieku sevī ;

•  saņemt atbalstu un iedrošinājumu pozitīvām pārmaiņām sevī;

•  veidot attiecības ar cilvēkiem, lai tās nestu gandarījumu sev un citiem;

•  pieņemt sevi tādu, kāds es esmu patiesībā;

•  neatbilst citu priekšstatiem, bet apmierināt savas vēlmes un vajadzības;

•  un vēl citas tēmas, kas kopā būšanā radīsies.

   

Es esmu gan prieks, gan bēdas, gan laime, gan cerība-tas viss esmu ES! Un Es esmu bagāts, jo man pieder viss, kas ar mani ir noticis!
 
Šajā procesā ar Tevi kopā būs:
 
Rita Strautmane –geštaltterapijas praktiķe, psiholoģe, Marte Meo terapijas praktiķe, psiholoģisko un psihoterapeitisko grupu un personības izaugsmes treniņu vadītāja.