Raksti

 

 Seksuāla vardarbība pagātnē. Dzīve un

 mīlestība pēc tam 

  Iepriekšējā dzīves pieredze mēdz ieviest korekcijas tajā, kā mēs uztveram       pasauli, kā spējam reaģēt uz mīļotā glāstiem. Kā veidot attiecības, ja pakaļ velkas   seksuālās vardarbības ēna, kas liek sastingt intīmos brīžos?

Lasīt vairāk ..


 

Krīzes ģimenē. Kā tās pārvarēt?

Kādu iemeslu dēļ bieži vien attiecībās izveidojas krīzes? Vai ir grūti pārvarēt krīzi attiecībās? Pie kā vairākums gadījumos noved krīzes nepārvarēšana? Kādi ir labākie veidi, lai krīze tiktu pārvarētu un abi divi cilvēki justos gandarīti un laimīgi?


Lasīt vairāk..


Metafora - iespēja mācīties un mainīties

Metaforas, kā pasakas, anekdotes, stāsti, atgadījumi, analoģijas, salīdzinājumi, paskaidrojumi, apzināti vai neapzināti no terapeita puses terapijā tiek izmantotas nepārtraukti un parasti tas ir ar mērķi, lai palīdzētu klientam sasniegt vēlamās izmaiņas.
Lasīt vairāk..


Sistēmiskie ģimenes izkārtojumi / uzstādījumi

Sistēmiskie izkārtojumi ir uz risinājumu orientēta īslaicīgās terapijas metode. Metodes pamatlicējs ir vācu psihoterapeits Berts Hellingers.
Lasīt vairāk.. 


Kas ir Ēriksona hipnoze?

Ēriksona pieeja balstās uz klienta paša spējām un tieši klients ir tas, kurš risina situāciju, kuram pieder vara pār risinājumu.
Lasīt vairāk..


Mīļotā vēlas taisīt abortu. Kā pierunāt to nedarīt?

Dažkārt dzīve met visneiedomājamākos līkločus. Un arī bērniņš attiecībās var ienākt pavisam neplānoti. Un tajā brīdī jāpieņem lēmums, ko darīt vai nedarīt tālāk. Kā rīkoties, ja vīrieša un sievietes domas atšķiras? Kā pārliecināt sievieti, ka aborts nav pareizā izvēle?
Lasīt vairāk..
 


Draudzeni krāpj vīrs – vai pastāstīt viņai?

Ja negaidīti pārsteidz ziņa, ka Tavu labāko draudzeni krāpj vīrs/draugs. Ko darīt? Iespējams, ka pirmais impulss ir tūlīt pat viņai to pastāstīt. Bet vai to vajag darīt?
Lasīt vairāk..
 


Mans bērns ir SKOPULIS - vai man jāuztraucas?

Tam, ka bērns nevēlas dalīties savās rotaļlietās ar citiem, varbūt vairāki iemesli, un ne jau uzreiz bērns būtu dēvējams par skopuli. Varbūt bērnam vienkārši nepatīk cilvēks, ar kuru viņam liek dalīties, varbūt viņš ir greizsirdīgs uz brāli vai māsu, bet varbūt pēc rakstura aug taupīgs, tāds, kam patīk krāt..
Lasīt vairāk..
 


Pašnāvība – atriebšanās tuviniekiem vai labākais risinājums?

Pašnāvība ir tēma, par ko cilvēki runā nelabprāt. Iespējams tāpēc, ka pēc Zigmunda Freida domām katrā no mums mīt dzīvības un nāves instinkts. Daudzi noteikti ir jutuši īpašo sajūtu, atrodoties, piemēram, kalnos vai augstā tornī – kā būtu, ja es lidotu! Un šie instinkti var būt savstarpēji konfliktā. Lasīt vairāk..


Kā atrast savu psihologu?

"Gribu aprunāties ar psihologu". Ko darīt, ja rodas tāda vēlēšanās? Kur meklēt savu psihologu, kā zināt, kādos jautājumos psihologs ir specializējies un vai viņš pielietos tieši man piemērotas metodes?
Lasīt vairāk..
 


Mans vīrs - alkoholoķis. Es arī esmu atkarīga?

Alkoholisms, narkomānija, azartspēles — šīs ir populārākās atkarības, par kurām esam dzirdējuši. Bet vai var būt atkarība no atkarīgā? Lasīt vairāk..


Vai cīnīties ar sācensi par vīrieti?

Mīlā un karā visi līdzekļi esot labi. Sievas vai draudzenes, uzzinājušas par mīļotā sānsoļiem, mēdz rīkoties dažādi. Variantu un iespēju ir patiešām daudz. Lasīt vairāk..

 

Es ēdu emociju, nevis izsalkuma dēļ..

Satraukuma brīžos roka pati stiepjas pēc kūciņas? Sadusmojies un ķeries pie saldējuma? Sajūti vainu par to, ka ēd un atkal ķeries pie kā garšīga? Tik daudz situāciju, kad patiesais ēšanas iemesls ir emocijas nevis izsalkums. Lasīt vairāk..